Telefonunuzu Seçin

Varsayılan Telefon
Telefonunuza uyumlu batarya çeşitlerini görmek için cihazınızı seçin

Bataryalar

    
iPhone 6 Batarya
355,20 TL
222,00 TL
Samsung Galaxy Note 5 Batarya
444,00 TL
310,80 TL

batarya çeşitleri

Akıllı telefonların en önemli sorunudur bataryanın çabuk bitmesi. Bataryanın çabuk bitmesinin en önemli sebebi akıllı telefon bataryasının yani pilinin ömrünün dolmasıdır. Çabuk bitmesi ile beraber bataryanın şişmesi, çok ısınması ve birden bitmesi de bataryanızın ömrünün bitmek üzere olduğunu gösterir.

iPhone 4, 5 ve 6, Samsung Galaxy S3, S4, S5, Note 2 ve Note 4, HTC, LG, Nexus ve Sony model ve serileri için en uygun ve cihazınızla tam uyumlu bataryaları MobilCadde.com‹da kolaylıkla bulabilirsiniz. Hem de en uygun fiyata.

Bozulmuş bir batarya akıllı telefonunuza zarar verebileceği için değişimi önemlidir. Genellikle bataryaların arızalanmasını iki temel sebebi vardır. Bunlardan birincisi hatalı şarj etme ile alakalıdır. İkincisi ise her bataryanın belirli bir şarj edilme ömrü vardır. Doğru yöntemlerle şarj etseniz bil belirli bir sayıdan ya da zamandan sonra ilk zamanlarda aldığınız performansı almanız mümkün değildir.

Ayrıca yedek bataryalar seyahat halinde ya da acil durumlarda çok işe yarayabilecek ürünlerdir.

Cihazınız ile tam uyumlu ve kaliteli bataryalar MobilCadde.com‹da sizi bekliyor. Üstelik aynı gün kargo imkânı ile. İstediğiniz an siparişinizi oluşturabilir ve siparişinizin öncesinde ya da sonrasında MobilCadde.com müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Batarya Gereksinimi Duyan Araçlar

Bataryaların çalışma mantığı pilden farksızdır diyebiliriz. Bazı araçlar çalışmak için nasıl pile ihtiyaç duyuyorsa, bazıları da bataryaya ihtiyaç duyar. Bu sebeple bataryaya ihtiyaç duyan araçların hangisi olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Genellikle bu araçlar arasından telefon bilinir. Eğer telefon bataryası zayıflarsa telefonunuzda birtakım hasarlarla karşılaşırsınız. Bu durum bilgisayar için de geçerlidir. Bilgisayarınızın bataryasında sorun çıkarsa, bilgisayarınızın uzun ömürlü olmasını bekleyemezsiniz. Aslına bakılırsa birçok teknolojik cihaz bataryaya ihtiyaç duyar.

Bu teknolojik cihazlardan birisi de fotoğraf makinesidir. Fotoğraf makinenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bataryanın sağlamlığından ve şişmediğinden emin olmanız gerekiyor. Aksi takdirde bataryaya ihtiyaç duyan bütün cihazlarınızın ömrü kısa olur.

Batarya Şişmesinin Çözümü Var Mıdır?

Batarya şişmesi telefon ve diğer cihazlar için çok zararlıdır. Bundan dolayı batarya şişmesi sonucunda bu işle ilgilenen kişilere danışmanız gerekir. Eğer cihazınızı güneşin altına koyuyorsanız ya da ısıya maruz kalacak herhangi bir yerde bulunduruyorsanız cihazınızın bataryası şişecektir.

Bataryanız şiştiği zaman geri dönüşü olmayan bir sorun yaşadığınızı bilmelisiniz. Yani kendi başınıza bataryada şişme sorununu çözmeniz mümkün değildir. Cihazınızın bataryası şiştiği zaman yapmanız gereken şey ilgili bir firmaya başvurup bataryanızı değiştirmektir. Eğer güvenilir ve kaliteli bir firma bulamıyorsanız bizimle iletişim kurarak bataryanızı değiştirmeniz mümkündür.

Ayrıca şişen bataryanın inmesi de mümkün değildir. Bu amaçla bir firmaya danışırsanız size yardımcı olabilecek kimse yoktur. Eğer firmaya danışmak yerine kendi başınıza cihazın şişen bataryasını sivri uçlu bir maddeyle indirmeye çalışırsanız bu çok tehlikelidir. Batarya alev alabilir ve bu da sizin can güvenliğinize kadar zarar verir.
Şişen Bataryanın Patlaması Mümkün Müdür?

Batarya şiştiği zaman çöpe atmanız çözüm yollarından biridir. Eğer çöpe atmak içinizi rahatlatmıyorsa atık toplamak merkezlerine götürmeniz de çözüm yollarından biridir. Öncelikle bataryanız şiştiği zaman patlamasından korkmayın, böyle bir şey mümkün değildir. Fakat batarya patlamıyor diye de bataryası şişen cep telefonu kullanılmamalıdır.

Bataryası şişen telefonu daha fazla kullanmaya devam etmeden telefonunuzu kapatmalı ve bataryasını açmamalısınız. Bataryayı değiştirene kadar açmanız sağlıklı değildir. Bu süre içerisinde cihazınızı sıcak ortamdan uzak tutmanız gerekiyor. Bataryası şişen telefonu şarj etmemeniz gerekiyor.

Telefonunuzun şarjı hızlı bir şekilde bitiyorsa ve telefonunuzun kasasında tümseklik fark ediyorsanız bu bataryanın şiştiği anlamına geliyor. Böylece telefonunuzun bataryasının şişip şişmediğini anlayabilirsiniz.

Bataryanın Kalitesi

Telefonunuzun bataryası şiştiyse cep telefonu bataryaları hakkında araştırma yapmanız gerekiyor. Çünkü batarya şişmesi hiçbir şekilde tamir edilemez ve bunun mümkün olduğunu söyleyen firmalara güvenmemelisiniz. Her telefon modelleri için farklı telefon bataryaları kullanılır.

Eğer telefon pilleri almak istiyorsanız en az telefon alırken araştırdığınız kadar firma araştırmanız gerekiyor. Batarya alacağınız firmanın kalitesi, bataryanın kalitesini de etkiler. Çünkü kaliteye önem veren bir firma, müşterilerine en kaliteli bataryaları sunmak için elinden geleni yapar. Kaliteye önem vermeyen firmalar ise daha çok kendi çıkarını düşünür.

Batarya konusunda cep telefonu modelleri etkileyici bir role sahiptir. Batarya alacağınız firmaya cep telefonunuzun modeli hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. Eğer telefon modelinize uymayan bir batarya alırsanız hiçbir işinize yaramayacaktır.

Batarya Fiyatları

Bataryası şişen telefonunuzu şarj aletinizle şarj etmeden önce batarya fiyatları araştırmalısınız. Çünkü bataryası şişen bir telefonu doğru değildir. Birtakım tehlikeli durumlar yaşamanız söz konusudur ve bu tehlikeli durumlar can güvenliğinizi etkileyebilir.

Teknoloji geliştikçe batarya kullanımı yaygınlaştı. Çünkü akıllı telefonda batarya kullanımı şarttır ve insanlar teknolojiden faydalanabilmek için de akıllı telefon kullanmayı tercih eder. Batarya kullanımının sonucunda da batarya şişmesi sorunu ortaya çıkıyor. Sıcak ortamda bulundurulan telefonların bataryası şişer ve bu da telefonun bozulmasına yol açabilir.

Araştırma yaptıkça uygun fiyatlarla batarya almanız mümkündür. Şişen bataryayı düzeltmeye çalışmanız işe yaramayacaktır. Bundan dolayı bataryanızı değiştirmeniz ve daha kaliteli batarya kullanmanız en sağlıklısıdır. Kaliteli batarya sahibi olmak için de danışacağınız firmayı detaylı bir şekilde araştırmanız gerekir. Eğer kaliteli ve uygun fiyatlı batarya alacağınız firma bulamıyorsanız bize ulaşabilirsiniz.