Telefonunuzu Seçin

Telefonunuza uyumlu priz çeşitlerini görmek için cihazınızı seçin

Yurtdışı Dönüştürücü Prizler

    
Tüm dünyada farklı türde elektrik prizleri bulunmaktadır. Hedef ülkeniz kendi ülkenizle aynı çıkış konfigürasyonuna sahip olmadığı sürece bir adaptör gerekir. Saç kurutma makinesi veya ütü gibi bazı cihazlarla seyahat ediyorsanız, bir voltaj konvektörüne veya transformatöre de ihtiyacınız olabilir. Adaptör fişleri ya da yurtdışı dönüştürücü prizler elektriği dönüştürmez, cihazınızın fişinin dıştaki prize uymasını sağlarlar.

Farklı tipteki elektrik prizlerinin birçoğu belirli bir amaca yöneliktir ve bu nedenle belirli voltajlara sahiptir. Dünyada, 110V - 125V veya 220V - 240V elektrik türleri kullanılır. Kuzey Amerika, Kanada ve çoğu Güney Amerika ülkesinde cihazlar 110V - 125V elektrikle çalışırken, dünyanın büyük çoğunluğu 220V - 240Vda çalışıyor. Dönüştürücüler ve transformatörler, cihazın voltajına uyacak şekilde elektrik voltajını uyumlu hale getirir. Yurtdışı seyahatlerinde dönüştürücü prizler kullanmak; tablet, telefon, PC gibi cihazlarınızı güvenle şarj etmenizi, diğer elektrikli cihazlarınızı problemsiz kullanabilmenizi sağlar. Bununla birlikte, bazı cihazların dönüştürücüye ihtiyaçları asla yoktur. Etiketlerinde 100V - 240V, 50/60 Hz yazan cihazlar, dünyanın tüm ülkelerinde kullanılabilir. Bu, tablet, dizüstü bilgisayarlar, fotoğraf kameraları, cep telefonları, diş fırçaları vb. şarj cihazları için de geçerlidir. Etiketlerini okumadan emin olamazsınız. Bu, doğru olanı seçmenizde önemli rol oynar.

Kategorimizde yer alan, "Amerikan Prizi Türkiye Prizine Dönüştürücü" ve "İngiliz Prizi Türkiye Prizine Dönüştürücü" modelleri 110V - 125V aralığında elektrik kullanan tüm ülkelerde geçerlidir. Bu pratik çözüm, çok değerli cihazlarınızın başına gelebilecek riskleri önleyecektir. İhtiyacınız olan yurtdışı dönüştürücü prizini mobilcadde.comdan kredi kartına taksit, kapıda ödeme ve ücretsiz kargo seçenekleri ile sepetinize ekleyebilirsiniz.