Telefonunuzu Seçin

Telefonunuza uyumlu hafiza kartı çeşitlerini görmek için cihazınızı seçin

Micro SD Hafıza Kartları

    
USB MicroSD Kart Okuyucu
13,90 TL+ KDV
10,05 TL+ KDV
SD kartları, akıllı telefonlar, tabletler, dijital kameralar, müzik çalarlar, hatta dizüstü bilgisayarlarda kullanılır.Ancak tüm SD hafıza kartları eşit şekilde oluşturulmaz; dikkate alınması gereken farklı hız sınıfları, fiziksel boyutlar ve kapasiteler vardır. Farklı cihazlar, farklı SD kart tipi gerektirir.

SD kartlar; standart boyutlu SD kartları, miniSD kartları ve micro SD hafıza kartları olarak 3 grupta tanımlanır. Standart SD kartlar en büyüğüdür, 32x24x2.1 mm ve 2gr ağırlığındadır ve pek çok dijital fotoğraf makinesi standart SD kartları kullanır. Standart "kesik köşe" tasarımına sahiplerdir. MiniSD kartlar, standart SD kartlardan daha küçük olup, 21.5x20x1.4 mm ölçülerindedir ve yaklaşık 0,8 gramdır. MicroSD kartlar, 15x11x1.0 mm boyutlarında ve 0,25 gr ağırlığındaki en küçük SD kart boyutudur. Bu kartlar SD kartları destekleyen çoğu cep telefonunda, akıllı telefonda, tabletler gibi birçok başka cihazda da kullanılırlar.

Micro SD kartlar dâhil, SD kartlar aynı hızları sunmaz ve üreticiler bir SD kartın hızını ölçmek için "hız sınıfları" kullanır.

Sınıf 2, standart tanımlı video kaydı için, 4 ve 6 ise yüksek çözünürlüklü video kaydı için uygundur. Sınıf 10, "HD video kaydıve HD ardışık kayıt" için mükemmeldir.Ayrıca iki Ultra Yüksek Hızlı (UHS) hız sınıfı olan (1 ve 3)mikro SD kartları,profesyonel kullanım ve UHSyi destekleyen cihazlar için tasarlanmıştır.Hız gereksinimi kişisel ihtiyaçlara bağlı olarak değişebilir. SD kartın hız sınıfı genellikle SD kartın üzerinde tanımlanır.

Tüm fotoğraflarınız, uygulamalarınız ve oyunlarınızla, akıllı telefonunuzda yeterince yer bulamadığımız bir sıkışıklık varsa, bu sorunun kaynağı kart hafızasıdır.Standart, mikro SD kartlar 4GB-8GB-16GB-32GB-64GB-128GB olarak tanımlanan depolama kapasitelerine sahiptir. Tabletinizin veya cep telefonunuzun hafıza alanını genişletmek ve en sevdiğiniz Full HD videolarını, fotoğraflarını ve uygulamalarını saklamak için SD kart kapasitenizi artırabilirsiniz.

İhtiyacınız olan mikro SD hafıza kart tercihinizi MobilCadde.comdan hemen sepetinize ekleyerek kredi kartına taksit, kapıda ödeme, ücretsiz kargo seçenekleri ile temin edebilirsiniz.