Telefonunuzu Seçin

Telefonunuza uyumlu stylus kalem çeşitlerini görmek için cihazınızı seçin

Cihaza Özel Stylus Kalemler

    
Samsung Galaxy Note 5 Orjinal Beyaz S Pen
139,15 TL+ KDV
117,74 TL+ KDV
Samsung Galaxy Note 5 Orjinal Gold S Pen
139,15 TL+ KDV
117,74 TL+ KDV
Samsung Galaxy Note 5 Orjinal Siyah S Pen
139,15 TL+ KDV
117,74 TL+ KDV
Stylus kalemleri, dokunmatik ekranlarla kullanılmak üzere tasarlanmış cihazlardır. Bu kalemler, kullanıcıların telefonun dokunmatik ekranında tıpkı bir kalem gibi el yazısı, çizimler ve diğer hareketleri girmelerine izin verir. Erken dönem mobil cihazlar, çoğunlukla cihaza özel stylus kalemler için bir kalem girişi gerektirir.

İlk mobil cihaz teknolojilerinden biri, ekranın yüzeyi içine sıkışmış iki iletken katmandan oluşan dirençli dokunmatik ekran oldu. Dirençli bir dokunmatik ekrana dokunduğunuzda iki kat temas eder, bir devre tamamlar ve cihaza tanımlar. Erken dokunmatik ekranlar bu bağlantıyı oluşturmak için zayıftır ve Stylus kalemi bu kuvveti sağlayan yaygın bir çevre birimi olarak hareket eder. Gerçekte, herhangi bir nesne, dirençli bir kalem işlevi görebilir, çünkü tek şart fiziksel basınçtır. Kapasitif dokunmatik ekranlar ise fiziksel basıncın yerine bir elektrik alanındaki varyasyonları kullanır. Parmağınızla kapasitif bir ekrana dokunduğunuzda, o noktadaki şarjlı ekranın elektrik özelliklerini değiştirerek hareketinizi kaydeder. Ödeme terminallerinde kullanılanlar gibi ticari kapasitif dokunmatik ekranlar, genellikle gerekli elektrik alanını korumak için iletken bir telle cihaza tutturulan kalemi içerir.

Çoğu kullanıcı, dokunmatik ekranlarını değiştirmek için basitçe çıplak parmak kullanırken, cihaza özel Stylus kalemler, birkaç avantaj sunar. Mobil aygıt ekranları çok küçük olabileceğinden, dar uçlu bir kalem, yazım hatalarını en aza indirirken ekran klavyesinde harfleri seçmenize yardımcı olabilir. Kalem ile çizim, parmak ucuyla çizmekten daha doğaldır, çünkü Stylus kalem, kalemle kullanılan doğal el konumunu taklit eder. Stylus kalem, el yazısının daha doğal görünmesini sağlayabilir.

Cihazınızın tam işlevselliğini ve performansını Stylus ile açığa çıkarabilirsiniz. Telefon modelinize uygun Stylus kalemi için "telefona özel filtrele" yönergesinden destek alabilirsiniz. Beğendiğiniz modele ise kredi kartına taksit, kapıda ödeme ve ücretsiz kargo seçenekleri ile mobilcadde.comdan hemen sepetinize ekleyerek sahip olabilirsiniz.