Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır?
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Whatsapp'da paylaş

En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeniliklere doymuyor. Her açıdan, her geçen gün kendini geliştiren Wahtsapp şimdi de iki adımlı doğrulama özelliğini tanıttı. 

Whatsapp iki adımlı doğrulama ile Whatsapp hesabınızın güvenliğini 2 katına çıkarmanız mümkün. Kullanıcılara açılmaya başlanan bu özelliği kullanıp kullanmamak ise tamamen sizin seçiminiz. Whatsapp daha önce de kişiler arasındaki mesajlaşmaları uçtan uca koruma özelliği geliştirmişti. Bu özellik ile tüm mesajlaşmalarınız ve aramalarınız kriptolu bir şekilde şifrelenerek, tüm kişi ya da sohbetleriniz WhatsApp tarafından güven altına alınmıştı. 

Şimdi ise hesabınızın başkalarının eline geçmesini engelleyecek bu güvenlik özelliği nasıl kullanılıyor öğrenelim. İki adımlı doğrulama özelliğini aktifleştirdiğinizde WhatsApp'daki telefon numaranızı doğrularken, bu özelliği daha önce aktifleştirdiyseniz yarattığınız altı basamaklı parolayı girmeniz istenir. Özelliğin detaylı kullanımı yazımızın devamında. 

Öncelikle Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar kısmına gidin ve Hesap bölümünü açın.

Hesap sekmesinin altında “İki Adımlı Doğrulama” seçeneğini göreceksiniz. Bu alana dokunduğunuzda karşınıza “Etkinleştir” butonu çıkacak. Butona dokunduğunuzda sizden 6 basamaklı bir şifre istenecek. Şifreyi girip işlemi onaylamanız gerekecek.

Sonraki adımda ise, şifreyi unutmanız durumunda Whatsapp, kullanılacak diğer güvenlik kısmını istiyor. 

Bu adımdan sonra Whatsapp iki adımlı doğrulama sistemi devreye girmiş olur. Bu durumda artık Whatsapp hesabınız çok daha güvenli olacak. 

*Şunu da belirtelim; eğer henüz bu özelliği göremiyorsanız endişelenmeyin. Özellik aşamalı olarak tüm kullanıcılara sunuluyor. 

Blog Kategorileri

Ana Sayfa
Haber (13)
Kampanyalar (12)
Mobil Hayat (412)
Ürün İnceleme (30)