Iphone 5s kamera özellikleri

Iphone 5s kamera özellikleri
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Whatsapp'da paylaş

iPhone 5s ile beraber iPhone’un kamera özellikleri de bir hayli gelişti ve kullanıcılara özel deneyimler sunmaya başladı.

Ağır çekim yapın

Artık iPhone’unuz ile ağır çekim içeren videolar çekebileceksiniz. Kamera uygulamasına girdiğinizde parmağınızı kaydırarak en soldaki “Ağır Çekim” seçeneğine gelin. Bu seçenekte iPhone 30 fpsden farklı olarak videoyu 120 fps ile çekecektir. Yani saniyede 30 yerine 120 kare ile ağır çekim videolar elde edebileceksiniz. Sonrasında fotoğraflar uygulamasından çektiğiniz videoyu açtığınızda video zaman göstergesinin altında 2 farklı nokta göreceksiniz. Burada videonun ağır çekim olmasını istediğiniz yerlerini ayarlayabilirsiniz. Artık videonuzu izlediğinizde videonuzun istediğiniz kısımları 4 kat yavaş oynayacaktır.

Daha kaliteli yakınlaştırma

Diğer bir özellik ise videonuzu çekerken 2 parmağınızla ekrana zoom yaparak videonuzu 3 kata kadar yakınlaştırarak farklı bir hava katabileceksiniz. 

Seri çekim

iPhone’un yeni donanım özellikleri sayesinde kamera artık saniyede arka arkaya 10 fotoğraf çekebiliyor. Yapmanız gereken Kamera uygulamasını açarak fotoğraf çekme butonuna basılı tutmak. Böylece basılı tutmuş olduğunuz süre boyunca fotoğraf çekimi devam edecek ve çektiğiniz fotoğraf sayısını görebileceksiniz. 

Favorilerinizi belirleyin

Daha sonra çektiğiniz fotoğrafa tıklayın ve aşağıda bulunan “Favorileri seç” butonuna basın. Burada çekmiş olduğunuz birçok fotoğraf arasından iPhone 5s sizin için en iyi olduğunu düşündüğü fotoğrafları küçük yuvarlak ikonları ile belirtecektir. İsterseniz siz de fotoğraflar arasında seçim yapabilir, istediklerinizi kaydedebilirsiniz.

True Tone özelliği

iPhone 5s’te özel olarak bulunan True Tone yani Gerçek Tonda Flaş çektiğiniz fotoğraf ve videolarda gerçeğe daha yakın görüntü renkleri elde etmenize yardımcı olur ve biri beyaz biri amber renginde iki ayrı led den oluşur.

iPhone 5s’teki yeni kamera özellikleri sayesinde anılarınızı istediğiniz gibi kişiselleştirerek saklayın!

Blog Kategorileri

Ana Sayfa
Haber (13)
Kampanyalar (12)
Mobil Hayat (412)
Ürün İnceleme (30)