iOS 9 ile Gelen Yenilikler ve iOS 9‹a Uyumlu Cihazlar

iOS 9 ile Gelen Yenilikler ve iOS 9’a Uyumlu Cihazlar
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Whatsapp'da paylaş

iOS 9 yayınlandı. Peki iOS 9 ile neler değişti? iOS 9’daki yenilikler neler? Merak ettiğiniz soruların cevapları yazımızda!

iOS 9 ile telefon ve tabletlerinizin güvenliği, pil ömrü ve performansı artış gösterecek. Apple kullanıcılarının gözdesi Siri ise artık daha fazla şey yapabiliyor. Yeni proaktif öneriler ile Siri’ye sormanız gerekmeden de birçok işlemi gerçekleştirebileceksiniz. 

Yerleşik Uygulamalar

Hemen her gün kullandığınız yerleşik uygulamalarda iOS 9 ile önemli iyileştirmeler yer alıyor. Artık not alırken, notlarınızın içine fotoğraf, harita ve web bağlantısı ekleyebileceksiniz. Dilerseniz bir fotoğraf ve videoya da not ekleyebileceksiniz. Aynı zamanda yapılan yenilik ile parmağınız ile de çizim yapmanız mümkün. 

Yenilenen harita ile yolculuk yapmak artık daha kolay! iOS 9’da haritada, dünya şehirlerinde yer alan tren, otobüs, tramvay, vapur gibi toplu taşıma araçları harita üzerinde gösteriliyor. Böylelikle toplu taşıma ile seyahat etmek sizin için daha kolay olacak. 

Siri artık daha akıllı

iOS 9 ile artık Siri’den çok daha fazlasını isteyebileceksiniz. iOS 9’un yenilikleri arasında Siri’nin sizi daha iyi anlayacak olması da mevcut. 

Ayrıca yukarıda da bahsetmiş olduğumuz proaktif öneriler sayesinde de işleriniz kolaylaşacak. Örneğin arabanıza binip, bluetooth ile araca bağlandığınızda en sevdiğiniz şarkı listenizin çalınması önerilecek. 

Temel özellikler

iOS 9 ile sizlere daha uzun bir pil ömrü, daha iyi bir performans ve güvenlik sunuluyor. İşletim sistemi genelinde çalışan  uygulamalar için pil kullanımı optimize edildi. Diğer işlerinize daha fazla şarj ayırabilmek için, minimum seviyede pil kullanılıyor. Böylece 3 saate kadar pil kullanım artışı iddia ediliyor. 

Apple ID’niz iOS 9 ile daha fazla korunuyor. Fotoğraflar, belgeler ve bunun gibi birçok özel verilerinize başkaların ulaşması iOS 9 sayesinde artık daha da imkansızlaşıyor. 

iOS 9 ile uyumlu cihazlar

Telefonlar; iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus.

Tabletler; iPad 2, iPad 3. ve 4. nesil, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2 ve iPad mini 3, ayrıca iPod Touch 5. nesil.

Blog Kategorileri

Ana Sayfa
Haber (13)
Kampanyalar (12)
Mobil Hayat (407)
Ürün İnceleme (30)