Google Play Arama ve Uygulama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Google Play Arama ve Uygulama Geçmişi Nasıl Temizlenir?
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Whatsapp'da paylaş

Birçok sebeple Google Play Store’da yaptığınız aramaları ve uygulama geçmişini silmek isteyebilirsiniz. Örneğin, başkaları tarafından görünmesini istemediğiniz uygulama aramalarınız ya da uygulamalarda izin verdiğiniz ya da elle girdiğiniz kişisel bilgileriniz. 

Google Play varsayılan ayarlarında uygulama arama geçmişimizi otomatik olarak kayıt ediyor. Akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi bir başkasına devretmeden ya da satmadan önce uygulamalarınızı kaldırmanız yeterli olmayabilir. Uygulamalar Cloud (Bulut) sistemini kullandıklarından bilgileriniz o cihazda daha sonra da hatırlanabilir ve 3. kişilerin eline geçebilir.

Bu olumsuz sonuçlar doğurabilecek durumu önlemek ise son derece kolay. Bu blog yazımızda Google Play arama ve uygulama geçmişi temizleme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Arama geçmişini temizleme

-Android cihazınızdan Google Play Store’u açın.
-Menüyü açın.
-Ayarlar’a dokunun.
-Genel sekmesi altından “Arama geçmişini temizle” seçeneğine dokunun.

Uygulama geçmişini temizleme

-Google Play Store’u tekrar açın
-Menüyü açın.
-Uygulamalarım seçeneğine dokunun.
-Tümü sekmesi altından geçmişte yüklediğiniz (kaldırdıklarınız da dahil) uygulamaların listesine ulaştınız.
-Şimdi dilediğiniz uygulamaları kutucukların sağ üst köşesindeki çarpı işaretlerine dokunarak kaldırabilirsiniz. (Birden çok seçim için basılı tutun)

İşte bu kadar. Artık Google Play Store’da arama yaparken önceden yaptığınız aramalar öneri olarak karşınıza çıkmayacak ve uygulamalardaki kişisel verilerinizi geri dönüşü olmamak üzere silebileceksiniz.

Blog Kategorileri

Ana Sayfa
Haber (13)
Kampanyalar (12)
Mobil Hayat (401)
Ürün İnceleme (30)