Android Telefonunuzun Rehberinde Kayıtlı Kişileri Gmail Hesabınızda Görün

Android Telefonunuzun Rehberinde Kayıtlı Kişileri Gmail Hesabınızda Görün
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Whatsapp'da paylaş

Gmail Kişiler özelliği sayesinde telefonunuzda kayıtlı kişilerin yedeğini almanıza gerek yok. Rehberiniz Gmail ile güvende. Android kullanabilmeniz için bir Gmail hesabı kullanmanız gerektiği için Gmail hesabınız üzerinden rehberinizi otomatik olarak senkronize edebilirsiniz.

Telefonunuza erişiminizin olmadığı durumlarda telefonunuzun rehberindeki numaraları Kişiler sayfasında, bilgisayarınızdan kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Telefonunuzun rehberindeki kişilerin otomatik bir şekilde Gmail hesabınıza senkronize edilmesi için Ayarlar > Hesaplar > Google menüsünden Kişiler’i aktif hale getirerek otomatik olarak yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız telefonda hangi Gmail hesabı tanımlı ise rehberiniz o Gmail hesabına yedeklenecektir.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde senkronizasyon başlayacak ve tamamlandığında kişilerinizi Gmail hesabınızda görecek ve yeni kişi eklediğinizde otomatik olarak yeni kişiler de hesabınıza kaydedilecek.

Telefonunuzda kayıtlı kişileri Gmail hesabınızda görüntülemek için, Gmail’inize giriş yaptıktan sonra https://contacts.google.com/ sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu sayfada kayıtlı tüm kişilerinizi, sık iletişim kurduğunuz kişileri görebilir, kategorilendirerek etiketlendirebilir, toplu olarak içeri ve dışarı kişileri aktarabilirsiniz.

Blog Kategorileri

Ana Sayfa
Haber (13)
Kampanyalar (12)
Mobil Hayat (401)
Ürün İnceleme (30)